San Francisco 2.-3.3.

9. března 2011 v 6:50 | Lů
Náš výlet nezačal nejúspěšněji. Let byl zpožděnej o hodinu a půl. A řekli nm to kdy? Když všichni byli na palubě a nedalo se tam vůbec dýchat. Naštěstí jsme ale mohli zase vystoupit. Tak jsme taky s Gigi udělaly, koupily si snídani a asi 45 minut čekaly v hale než byl zase čas nastoupit. Let byl docela dlouhej - 5 hodin, ale přežily jsme. Na letišti jsme vyzvedly 'náš' Chevrolet a vyrazily jsme směr San Francisco.

Strašně hladový jsme navštívily první fast food (Arby's), kterej jsme uviděly. Narazily jsme na čínský hřbitov, vyfotily a pokračovaly směr hotel (tedy motel Super 8). Trošku jsme špatně odbočily a dostaly se na Treasure Island. Žádnej poklad jsme tam ovšem nenašly. Vypadalo to tam dost strašidelně, samý opuštěný, zchátralý budovy a dětský centrum. Mně to připadalo jako super místo pro natočení hororu.

Do motelu jsme se nakonec úspěšně dostaly. Večer jsme se svezly trolejbusem do Čínské čtvrti. Ale samozřejmě jsme nevystoupily, kde jsme měly, ale trošku jsme přejely (asi 5 zastávek). Tak jsme se prošly, omrkly China Town, koupily nějakej čínskej take away a chvilku po osmé už jsme na motelu večeřely.

Ve čtvrtek na nás čekaly atrakce San Francisca:
1) Lombard Street - převelice klikatá silnice. Pro jistotu jsme si ji sjely 2x. Prvně cíleně, podruhé náhodou, protože jsme se tam trošku zamotaly, když jsme hledaly parkoviště.
2) Výlet na Alcatraz. To bylo hodně dobrý. Asi 15 minut jsme pluly na lodi od San Francisca na Alcatraz. Tam jsme vyfasovaly sluchátka - audioprůvodce a strávily 3 hodiny prohlížením celýho vězení. I do cel jsme si mohly vejít a vyzkoušet, jaký to bylo. Jsem moc ráda, že jsem se tam podívala, protože to opravdu stálo za to. A vstupenky ani nebyly moc drahý.
3) Fisherman's Wharf - Malá přístavní vesnička. Tam jsme si daly oběd a viděly opalovat se lachtany.
4) Golden Gate Bridge. To byl taky zážitek. Samozřejmě bysme to nebyly my, abysme se trošku nezamotaly. Takže místo, abysme odbočily na vyhlídku před mostem, jely jsme přes most. Hlavně taky za to mohla GPS, protože byla pomalá. Ale vyplatilo se. Z druhé strany totiž ten most byl vidět. Z první strany ne, kvůli mlze.
5) Poslední zstávkou byl Palace of Fine Arts. Moc pěkná budova s výborným osvětlením (foto bude).

Tím náš den skončil. Opět brzo v posteli. Následující den nás čekala dlouhá cesta do LA.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama