Březen 2011

Kalifornie - foto

24. března 2011 v 13:02 | Lů
Konečně jsem taky nahrála nějaký fotky z Kalifornie. Tak mrkněte :-)

Dva týdny doma

24. března 2011 v 12:02 | Lů
Už jsem dva týdny doma!

Rozloučení bylo smutné, ale zvládla jsem to. Plakala jsem já, plakala Gigi, plakala Karen.... Malá řvala, když jsme odcházely na letiště. S novou aupair nechtěla zůstat o samotě. A já se jí nedivím, taky jsem ji za těch pár dní, co jsem s ní strávila neměla ráda. A můžu říct, že ona mě taky ne. Viděla jsem na ni, jak se těší, až odjedu.

Cesta domů byla ok. Spala jsem sice jen asi dvě hodiny, ale taky se dalo. Plakala jsem na letišti v Detroitu, když jsem ještě naposledy telefonovala a psala si zprávy s kamarádkama. Plakala jsem na letišti ve Frankfurtu, když jsem si četla přání na rozloučenou od Madison a trošku jsem taky plakala, když jsem čekala v Praze na zavazadlo. Taky jsem plakala první víkend, když jsem šla s přítelem na oslavu narozenin jeho mamky. Připadala jsem si trošku jako mimozemšťan. Skoro nikoho jsem neznala a ani nechápala vtipy přísedících. Moc dlouho jsme tam nezůstali.

Od té doby to docela jde. Hledám práci a posílám životopisy, doufám, že se mi brzo někdo ozve. Zvykám si na naprosto jiný styl života...

Zatím nevím, jestli budu v blogu pokračovat. Co zajímavýho mě může tady u nás potkat?

Děkuji všem moc za návštěvnost! ;-)

San Diego a to ostatní 7.-8.3

9. března 2011 v 13:47 | Lů
V pondělí ráno jsme se vydaly opět na cestu - 2 hodiny do San Diega. Tam toho ovšem moc k vidění nebylo. Zastavily jsme na vojenským hřbitově - obrovský, jeden bílej památník vedle druhýho. A pak jsme se podívaly na nějakej slavnej maják. Sjely jsme do centra a trošku se tam prošly a pak ještě jely do Balboa parku, kde bylo nekonečně moc druhů kaktusů a zajímavých stromů. To bylo vše.

V uterý dopoledne už jsme jely jen na letiště. Tentokrát naštěstí žádný zpoždění nebylo.
Holky kamarádky nás vyzvedly a ještě jsme zajely na poslední večeři, pak jsme se rozloučily.

Celý výlet mě stál něco málo přes 1000 dolarů. Včetně letenky, ubytování, pronajmutí auta a benzínu, jídla i suvenýrů. Auto bylo velice úsporný a za 760 ujetých mil jsme utratily pouze stovku dolarů (za benzín). A to je teď benzín velmi drahej a v Kalifornii ještě o padesát centu dražší než tady, kolem 3.90 za galon.

Musím říct, že to byl bezvadnej závěr mýho roku v USA.
Fotky budou. Mám jich přes 600, takže to nějaký čas potrvá než vyberu ty nej.

Los Angeles 5.-6.3.

9. března 2011 v 13:39 | Lů
Po šesti hodinách spánku (jsem ráda, aspoň budu spát v letadle) pokračujeme.

V sobotu dopoledne jsme jely na pláž do Huntingtonu. je proslavená surfařema a taky jich tam bylo! Kromě nich i spousta hráčů volejbalu. A sluníčko svítilo . Na 14:30 jsme si objednaly výlet na pozorování velryb v Newport Beach. Našla jsem 50% slevu, takže jen za $15 :-). Měly jsme štěstí a velrybu viděly. Byla sice dost v dálce, ale i to se počítá a podařilo se mi vyfotit ocas. Taky jsme viděly spoustu delfínů. Celej ten výlet trval nějaký 3 hodiny, tak jsme pak vyrazily zase směr hotel. Hodinová cesta během které jsem vystřídala 4 nebo 5 různých dálnic. Velmi jsem si oddychla, když jsem sjela z té poslední. Naštěstí jsme nenarazily na nějak moc šílený řidiče. Ale i tak, v některých místech bylo až 7 pruhů - jedním směrem!

Na neděli jsme objednaly výlet po LA. Měly jsme zase jednou velký štěstí a ušetřily spoustu peněz. Objednaly jsme si výlet na půl dne za $96 (dohromady a ještě to bylo se slevou $10 každá). No a pán nám potom řekl, že nás musí upgradovat na lepší, delší (3/4 dne) a dražší výlet kvůli pozici našeho hotelu. Tento výlet normálně stál 78 dolarů pro jednu osobu, ale my jsme nic připlácet nemusely. To je co? :-)

Nejdřív bylo na programu BelAir a obrovský domy slavných osobností. Viděla jsem dům Leonarda DiCapria, Michaela Douglese a Catherin-Zeta Jones, Jennifer Aniston, Michaela Jacksona atd. Zastavili jsme u značky Beverly Hills a pokračovali na Rodeo Drive. Většina obchodů byla v neděli zavřená, takže jsem si nic nekoupila . Pak jsme zastavili na oběd - Farmer's Market. Po obědě jsme vyjeli po Mulholland Drive a vyfotili si Hollywood nápis. A pak dolů do Hollywoodu, Walk of Fame s hvězdama na chodníku, Kodak divadlo (tam se předávají Oscaři) a hlavně spousta lidí. Pár známých jmén jsem na hvězdách našla, ale je jich tam tolik, že by člověk potřeboval celej den, aby to prošel. A my jsme měli jen hodinu a to jsem taky potřebovala nakoupit suvenýry.

Poslední zastávkou bylo Universal Studio. To jsme ale omrkly jen z venku a prošly pár obchodů. Dovnitř to je na další výlet a něco přes 100 dolarů. Ale až pojedu příště do LA, tak bych se tam chtěla podívat :-)

Zpátky na hotel jsme se dostaly kolem sedmé. Výbornej výlet to byl!

Na cestě 4.3.

9. března 2011 v 7:03 | Lů
V pátek jsme kolem 7:30 vyrazily na jih. Jistě, že jsme zase nestihly odbočit (tentokrát já) tak, jak říkala GPS, takže jsme se pět projely přes Golden Gate Bridge. A opět se vyplatilo. Ráno totiž nebyla žádná mlha, tak jsme si most vyfotily v celé jeho kráse. Na zpáteční cestě jsme zjistily, že jsme ve čtvrtek nezaplatily poplatek 6 dolarů za projetí. Tak nám paní vysvětlila, že nám přijde pokuta na 25 plus těch šest dolarů. A prý si společnost, která nám půjčila auto taky může něco přihodit. Ale nepřihodili, při vrácení auta jsme tam měly jen těch 31 jako extra.

Ze San Francisca jsme jely směr Santa Cruz po dálnici kolem Pacifiku (tedy Tichý oceán). Moc krásná jízda to byla. Skoro žádný auta a výhled na pobřeží. 2x jsme zastavily a fotily. Po hodině jsme se dostaly do Santa Cruz, ale nic zajímavýho tam nebylo, tak jsme pokračovaly dál. Po poledni bylo potřeba nabrat benzín a taky byl hlad. Sjely jsme z dálnice do dosti malé vesničky uprostřed ničeho. Vypadalo to tam, jakoby se zastavil čas. No ale měli benzínku i mexickou restauraci. Po obědě jsme se vystřídaly v řízení a pokračovaly v cestě, která byla docela nudná, po dálnici, nic zajímavýho.

Někdy po šesté jsme se dostaly do Malibu, ale už bylo po západu slunce a dost rychle se stmívalo a začínala být zima. Taky jsme byly unavený z celodenního sezení v autě, takže jsem zase sedla za volant já a jely jsme do hotelu, do centra Los Angeles...


Pokračování zítra, teď už mám před sebou poslední noc v USA.

San Francisco 2.-3.3.

9. března 2011 v 6:50 | Lů
Náš výlet nezačal nejúspěšněji. Let byl zpožděnej o hodinu a půl. A řekli nm to kdy? Když všichni byli na palubě a nedalo se tam vůbec dýchat. Naštěstí jsme ale mohli zase vystoupit. Tak jsme taky s Gigi udělaly, koupily si snídani a asi 45 minut čekaly v hale než byl zase čas nastoupit. Let byl docela dlouhej - 5 hodin, ale přežily jsme. Na letišti jsme vyzvedly 'náš' Chevrolet a vyrazily jsme směr San Francisco.

Strašně hladový jsme navštívily první fast food (Arby's), kterej jsme uviděly. Narazily jsme na čínský hřbitov, vyfotily a pokračovaly směr hotel (tedy motel Super 8). Trošku jsme špatně odbočily a dostaly se na Treasure Island. Žádnej poklad jsme tam ovšem nenašly. Vypadalo to tam dost strašidelně, samý opuštěný, zchátralý budovy a dětský centrum. Mně to připadalo jako super místo pro natočení hororu.

Do motelu jsme se nakonec úspěšně dostaly. Večer jsme se svezly trolejbusem do Čínské čtvrti. Ale samozřejmě jsme nevystoupily, kde jsme měly, ale trošku jsme přejely (asi 5 zastávek). Tak jsme se prošly, omrkly China Town, koupily nějakej čínskej take away a chvilku po osmé už jsme na motelu večeřely.

Ve čtvrtek na nás čekaly atrakce San Francisca:
1) Lombard Street - převelice klikatá silnice. Pro jistotu jsme si ji sjely 2x. Prvně cíleně, podruhé náhodou, protože jsme se tam trošku zamotaly, když jsme hledaly parkoviště.
2) Výlet na Alcatraz. To bylo hodně dobrý. Asi 15 minut jsme pluly na lodi od San Francisca na Alcatraz. Tam jsme vyfasovaly sluchátka - audioprůvodce a strávily 3 hodiny prohlížením celýho vězení. I do cel jsme si mohly vejít a vyzkoušet, jaký to bylo. Jsem moc ráda, že jsem se tam podívala, protože to opravdu stálo za to. A vstupenky ani nebyly moc drahý.
3) Fisherman's Wharf - Malá přístavní vesnička. Tam jsme si daly oběd a viděly opalovat se lachtany.
4) Golden Gate Bridge. To byl taky zážitek. Samozřejmě bysme to nebyly my, abysme se trošku nezamotaly. Takže místo, abysme odbočily na vyhlídku před mostem, jely jsme přes most. Hlavně taky za to mohla GPS, protože byla pomalá. Ale vyplatilo se. Z druhé strany totiž ten most byl vidět. Z první strany ne, kvůli mlze.
5) Poslední zstávkou byl Palace of Fine Arts. Moc pěkná budova s výborným osvětlením (foto bude).

Tím náš den skončil. Opět brzo v posteli. Následující den nás čekala dlouhá cesta do LA.

Dárek na rozloučenou

2. března 2011 v 5:24 | Lů
Dneska jsem oficiálně přestala být AuPair. Tedy toto už neplatí:


Dala jsem rodině dárky na rozloučenou a rozplakala je. Karen mi řekla, že tohle vůbec nečekala a že je to nejlepší dárek, který kdy dostala. A co to bylo? Velký album s fotkama Madison, scrapbook tady tomu říkají. Nezakládala jsem fotky do alba, ale sama ho vytvořila. Fotky povystřihovala, podlepila, rozvrhla, nalepila, popsala a stránku vyzdobila. Celý jsem to hodila do galerie.

Kromě toho ještě každej dostali fotorámeček.Jo a mimochodem, malá dneska hodně plakala, když jsem odcházela ven. A když jsem byla doma, tak s novou slečnou vůbec nechtěla být. Jen se na ni občas koukla a řekla NO, NO! Ani se ji nedivím, když ji tady nechala celý odpoledne běhat v mokrým tričku. Přišla jsem s Fionou a malá měla do půl břicha mokrý tričko, protože ji rostou zuby a tečou sliny. Tak jsem jí to před očima nové převlíkla a dala bryndáček. To ji snad mohlo napadnout!

Pondělí - poslední pracovní den

1. března 2011 v 1:06 | Lů
Tak mám za sebou poslední pracovní den. Moc jsem toho ale nenapracovala, protože jsem fungovala jako dozor.

Vše probíhalo dá se říct dobře. Ráno měla malá Kindermusik, tak jsme jely tam. Normálně jsem tam chodila s ní ve čtvrtek, ale abych to mohla Oriane ukázat, tak jsem tento týden přehodila na pondělí. Moc se mně tam nelíbilo, ta čtvrteční hodina je mnohem lepší. A hlavně malou to tam taky moc nebavilo. Nevadí, na ukázku stačilo. Pak si malá schrupla, všechny jsme se společně naobědvaly a nechala jsem ty dvě si odpoledne hrát bez zasahování. Seděla jsem teda tady u stolu a dokončovala můj dárek na rozloučenou. Malá za mnou občas přišla, tak jsem ji něco ukázala nebo jsme si trošku 'povykládaly' a zase jsem ji poslala si hrát s Oriane. Šlo jim to výborně a podle malé hlasitýho smíchu měly určitě i zábavu.

Odpoledne jsme pak šly do knihovny, kde si malá zase hrála a nechala jsem Oriane, ať na ni dohlíží. To šlo taky dobře. Já jsem si zatím našla nějaký průvodcovský knížky po Los Angeles a Kalifornii. Výlet se blíží!!!

Jediný, čeho se trošku obávám je jídlo. Ale řekla jsem i Karen a ta říkala, že ji na prvních pár dnů napíše, co malé dát na oběd. Já jsem ji taky napsala na papír kdy zhruba malá jí a co mívá na svačiny a taky jsem ji ukázala dvě kuchařky s receptama pro děti. Věřím, že to zvládne a nenechá ji hladem.

Hlavně taky se bude určitě cítit líp, když tady bude s malou sama a nebude ji nikdo sledovat. Zítra už na to bude sama. Dopoledne sice budu ještě doma, ale před dvanáctou jdu na nehty (poukázka od Vánoc). Pak se tady na chvilku zastavím a o půl 3 jdu ještě naposledy na čaj a hlavně splknout a rozloučit se s Fionou. Jo, a taky si budu muset nachystat věci do Kalifornie. Juchůůů!!!

Výborná rozlučka

1. března 2011 v 0:05 | Lů
Moje rozlučka se teda maximálně vydařila. Přišla celá rodina, sousedi a holky. Spoustu jídla a pití jsme měli. Začali jsme v šest a spát šli ve tři. Na programu bylo hodně plkání. Taky jsme hrály UNO a Left, Centre, Right. Zadařilo se a ze tří her jsem jednu vyhrála . Taky jsme hráli Just Dance 2 na wii. Nikdo mě nedokázal porazit!

Dostala jsem pár dárečků a i slzy tekly .

Fotodokumentace:
Jeden panák s Kahunou a Candy - citronová vodka.

Večeře. Měli jsme burgery a kuře, pečený brambůrky, salát a jako dezert cheescake. Samozřejmě všechno mňamka.

Trocha tance. Tady já, Gigi a Neila.

A přípitek s aupairkama, že se mě konečně zbaví

Společnost se začala rozcházet tak kolem jedné. Gigi a Candy spaly u nás, takže jsme ještě vykládaly a zalehly až v ty tři.