Škola

4. prosince 2010 v 16:46 | Lů
Myslím, že jsem se vůbec nezmínila o mém 'studiu' tady. Součástí programu je povinnost absolvovat nějaký kurz ve škole (college). Na začátku napíšete test a podle toho musíte buď na angličtinu nebo máte dobrý skóre a můžete si vybrat cokoliv jinýho. Já jsem si vybrala španělštinu.

Na hodiny jsem chodila v pátek, kdy mám volno. A protože to bylo jen jednou týdně, tak tato výuka byla 4 hodiny. Hned druhý týden jsem ale pochopila, že se toho moc nenaučím. První dvě hodiny jsme totiž dělali to, co týden předtím 4 hodiny - představování, pozdravy, fráze typu 'Jak se máš' ap. Nicméně během těch 3 měsíců jsem pochopila, proč to tak je a proč se všechno musí opakovat xkrát. Prostě proto, že američani to potřebují a asi jsou na to i zvyklí. A jestli to takhle chodí ve všech předmětech, tak se nedivím že jsou mnohdy i tak hloupí .


Jeden příklad za všechny. Připravovali jsme se na midterm ('velkej' test v půlce kurzu, který vůbec nebyl tak velkej, jak se o něm mluvilo). Jednou částí bylo cvičení, kdy nám učitelka řekla španělksou odpověď, kterou si nemůžeme napsat, ale musíme na ni vymyslet španělskou otázku, ke které se ta odpověď hodí. Minimálně třikrát se spolužáci zeptali, jestli si tu odpověď můžou napsat. Jako příklad nám napsala jednu odpověď na tabulu a my jsme na ni vymysleli otázku. Paní učitelka se ujistila, že je to všem jasný a že všichni ví, jaká je teda ta otázka k této odpovědi. Výborně, všichni chápou. Paní učitelka to teda smaže a pro jistotu nám ještě jednou zopakuje, že tu odpověď si nepíšeme, ale píšeme rovnou otázku a v tom se někdo zeptá, jaká byla otázka k té již zmíněné odpovědi. Normálně jsem myslela, že mně trefí. Mluvili jsme o tom 10 minut, pak to všem bylo jasný. Načež o 2 minuty později se někdo zeptá na to stejný!!!

A takových bylo víc. A k tomu midterm testu. Přesně ty otázky, co v něm byly jsme dostali jako cvičení ve třídě dva týdny před tím a dost jsme na nich pracovali. Takže nechápu, jak někdo mohl dosta něco horšího než B+.

Na závěr mě ještě překvapilo toto: Poslední pátek naší výuky (17.12.) se píše velkej závěrečnej test. VELKEJ je tady 100% zase přehnaný. Věřím tomu, že to je opět jen nafouknutá bublina a zas tak těžký to nebude. Nejvtipnější na tom ale je to, že já to nezjistím. Totiž, kdo má průměrnou známku A stačí, když příští pátek ukáže že spnil poslední lekci v pracovním sešitě a nemusí na závěrečnej test vůbec chodit. No není ta americká výuka skvělá?
 


Komentáře

1 Mari Mari | 4. prosince 2010 v 20:26 | Reagovat

Tak tam zůstaň a vystuduj vysokou!!!! Do takové školy bych se taky přihlásila :-D

2 Lucy(Cirky) Lucy(Cirky) | 12. prosince 2010 v 22:00 | Reagovat

Tím se spousta věcí vysvětluje!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama