Dovolená (18.9.-2.10.2010) část 1.

4. října 2010 v 2:53 | Lů
Dovolenou mám úspěšně za sebou. Jenom škoda, že nebyla delší. Zítra ráno po dvou týdnech do 'práce'.
V sobotu 18.září jsem se po dlouhých 4 hodinách na Detroitským letišti (změnili mi let a ten měl pak ještě zpoždění) a docela krátkým (ani ne 2 hodiny) letu dostala do New Yorku. Po další hodině čekání jsem se po sedmi měsících setkala se svým princem.......


Ubytovaní jsme byli v Brooklynu v útulným apartmánu, který nám pronajala jedna paní ve svým domě. Vyšlo to mnohem levněji než hotel a měli jsme to jen pro sebe a mohli jsme si taky vařit, takže něco (dost) ušetřit na jídle. Fotky apartmánu jsou, ale zapomněla jsem (já hlava děravá) vyfotit to zvenku.

V neděli jsme začali procházkou přes čínskou čtvrť (opravdu to tam bylo jako v číně, jen čínský nápisy a spousta lidí - čínsky mluvících) na Brooklynský most. Potom nás čekala Socha Svobody. Na korunu jsme se nedostali, lístky jsou vyprodaný až do listopadu. Nebo teda byly před třema týdnama, teť už bych to tipovala tak do prosince. Ale podívali jsme se aspoň do podstavce. Potom jsme mrkli na Wall Street a pokročovali na místo, kde stávalo World Trade Center. Teď známý jako Ground Zero. Pořád se tam staví a musím teda říct, že pořád není nic vidět. Pak už jsme toho měli dost. A taky jsme chtěli být za světla doma, protože ta naše ulic a okolí nevypadali moc bezpečně v noci.

V pondělí jsme toho nachodili hoooodně. Začali jsme na Union Square, kde byla přehlídka uměleckých příbytků vyrobených z přírodních materiálů. Dva nejzajímavější jsem vyfotila a vystavila. Pak jsme se vydali po Broadway k Flatiron Building (trojúhelníková budova) a dál na Empire State Building. Tam jsme šli na vyhlídku do 86. patra. Dál jsme navštívili Grand Central Terminal, který bylo kvůli své velikosti dost těžký zevnitř vyfotit. Po cestě na Time Square jsme ještě mrkli na Chrysler Building a Rockefeller Center. Z Time Square jsme již značně znaveni pokračovli dál na sever do Central Parku, kde jsme dojedli poslední zbytky svačiny a byli jsme rádi, že jsme. Našli jsme nejbližší metro, což nebylo zas tak jednoduchý a trošku jsme si zajeli, protože to k našemu překvapení nezastavovalo tam, kde jsme potřebovali. O něco víc přestupů a dostali jsme se za stmívání domů.

V úterý jsme jeli do Detroitu.
 


Komentáře

1 Mari Mari | 4. října 2010 v 13:00 | Reagovat

Tak konečně jsem se dočkala a pěkně si početla a prohlídla si fotky 8-) Všechno je moc hezký a moc vám to sluší na všech fotkách :-P Závidím Niagarské vodopády ;-) No vlastně závidím všechno :-)

2 bubáček bubáček | 5. října 2010 v 17:04 | Reagovat

A co světoznámá budova Bubac Building na Andy Square? Mám dojem že jste vynechali to nejkrásnější!!!!! :-?

3 Lucy Lucy | 6. října 2010 v 15:45 | Reagovat

Taky závidím....krásné fotky Lů a samozřejmě jsem moc ráda, že jste si to tak užili! ;-)

4 Lů | 7. října 2010 v 1:33 | Reagovat

[2]: To budou asi nějaký nevýznamný místa, nikde se o nich nic neví :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama