Říjen 2010

Pravá Američanka

31. října 2010 v 20:37 | Lů
Pravá Američanka se nezapře. První hranolka v deseti měsících!!!
Mimochodem, to hnědý na té hranolce je chilly
Američanka

Hurááá je tu Halloween

31. října 2010 v 20:33 | Lů |  Téma týdne
Musím teda říct, že co jsem zjistila, tak Halloween je v usa velmi populární svátek. Spousta akcí, hlavně pro děti, ale i dospělý si dají práci vymyslet kostým a jít v něm ven. V pátek a včera večer bylo k vidění množství více či méně šílených nápadů za co se oblíknout. A to ještě nevím, co mě čeká dneska večer.

Nové foto

26. října 2010 v 1:19 | Lů
Doplnila jsem pár fotek do Halloweenu. Nějaký jsou z obchodu, kterj se otvírá speciálně jenom před Halloweenem. A pak jsou tam z aupair meetingu, co jsme teď v sobotu měly. Volil se nejlepší kostým, vyhrála upírka. Pak jsme si (kdo si donesl) vyřezávaly dýně. S Lů Blů jsem se umístila na druhém místě :-)
A tady jedna Beruška Madison:

Beruška

Sousedovic 'nové' auto

20. října 2010 v 17:31 | Lů
Takhle jednoho dne minulý týden chtěl jet soused do práce, ale jaksi neměl čím. Přes noc je navštívili zloději:

Sousedovic auto

Halloween v Greenfield Village

20. října 2010 v 17:24 | Lů
V neděli večer byla jedna halloweenská akce. Bylo to spíš teda pro děti, ale šly jsme s holkama. Cesta byla ohraničená dýněma a potkaly jsme víc nebo míň strašidelný postavy. Bylo tam několik stanovišť, kde rozdávali sladkosti, na jednom jsme dostaly jablko, na jednom pohled a jinak čokoládky, bonbóny nebo sušenky. Nic velkýho. A samozřejmě jedno stanoviště sponzoroval McDonald. Ten nesmí chybět na žádné americké akci :-)
Přidala jsem od tam pár fotek.

Halloween se blíží

14. října 2010 v 3:00 | Lů
Od neděle za dva týdny bude Halloween, ale přípravy a různý akce už začaly. Minulou sobotu byla akce na vyřezávání dýně, kde si každej (kdo zaplatil) mohl vyřezat svou dýni. Tak jsme tam s Gigi šly. Bylo to do čtyř. Nemohly jsme to najít, protože tam byla uzavřená silnice a přijely jsme v kolik? V 15:59! Takže jsme to prošvihly. Ale ještě budu mít šanci si svou dýni vyřezat.

Nafotila jsem tam nějaký výtvory. Musím říct, že jich teda bylo hodně. Pak jsme se tam vrátily ještě večer, když byly dýně rozsvícený. To bylo moc pěkný.

Mě čeká v rámci Halloweenu AuPair meeting (máme každý měsíc sraz a naše organizátorka vždycky vymyslí nějakou zábavu) - můžeme přijít v kostýmu, bude soutěž o nejlepší, a taky tam budeme vyřezávat ty dýně (když si ju koupím). A pak jeden večírek tady pořádají kamarádi od Gigi, takže tam jsem byla taky pozvaná a taky je to v kostýmu. Mám naplánovanou čarodejnicu (na kterou se nemusím ani moc maskovat, že? hahaha) a pirátku (kterou ještě musím pořádně dovymyslet, co si obleču). Lynn (teta malé) mně donesla nějaký kostýmy a právě na tu čarodejnicu je jedinej celej a na pirátku tam jsou dobrý doplňky. Takže uvidím, jak to dopadne.

Lidi už si taky začínají vyzdobovat domy. Nejen dýněma, ale různýma strašidlama, pavučinama, pavoukama, duchama atd. Taky nějaký časem vyfotím.

Hokej Detroit vs Toronto

4. října 2010 v 3:21 | Lů |  Videa
V pátek 1.10.2010 jsme se byli podívat na NHL. Byl to ještě předsezónní zápas, ta začíná teď v pátek, ale i tak to stálo za to. Malá ukázka, i s gólem. Za Detroit hrál Hudler za Toronto Kaberle. Detroit vyhrál 7:3. Byl to docela akční zápas.Dovolená (18.9.-2.10.2010) část 2.

4. října 2010 v 3:16 | Lů
Druhý velký výlet jsme podnikli 28.-30.9. Velkou událostí byly Niagárské vodopády. Vyrazili jsme v úterý brzo ráno a jeli jsme autem. Snažili jsme se vyfotit cedule, jak jsme projížděli státama, ale ne vždy jsme to stihli. Máme je nakonec všechny, ale jistě si každý všimne (ve fotkách), že ta z Ohia je focená z druhého směru. Nevadí. Je to tam.

Dovolená (18.9.-2.10.2010) část 1.

4. října 2010 v 2:53 | Lů
Dovolenou mám úspěšně za sebou. Jenom škoda, že nebyla delší. Zítra ráno po dvou týdnech do 'práce'.
V sobotu 18.září jsem se po dlouhých 4 hodinách na Detroitským letišti (změnili mi let a ten měl pak ještě zpoždění) a docela krátkým (ani ne 2 hodiny) letu dostala do New Yorku. Po další hodině čekání jsem se po sedmi měsících setkala se svým princem.......

Niagárské vodopády

4. října 2010 v 2:26 | Lů |  Videa
Na prvním videu je to, co jsem jako první viděla i já. Pohled na Niagáry z americké strany - tedy pohled z vrchu dolů.Tady jsme byli dole pod vodopádama. Nepamatuju si, kolik to bylo metrů, ale říkali 17 pater. Já už jsem ale vyšla nějaký schody. Možná pátý patro.
A do třetice video z podkovy, kam jsme jeli na lodi. Přesto, že jsem vůbec neviděla, co natáčím (voda stříkala úplně všude), tak to dopadlo docela dobře a něco tam i vidět je.