Red Bull EmSee: The Road to 8 Mile

3. září 2010 v 3:41 | Lů
Ve čtvrtek 26.8.2010 bylo v Detroitu finále EmSee: The Road to 8 Mile a já jsem se tam šla s holkama podívat. Kdo viděl film 8 míle s Eminemem, tak má představu o co šlo. Soutěž o nejlepšího rappera. Tohle bylo finále a finalistů bylo 8 - z různých státu. Vždycky jdou proti sobě dva a lepší vyhrává. Ve filmu to hodnotilo publikum, tady to hodnotila porota, ve které byl mimo jiné Eminem.


1. kolo: na obrazovce se ukázalo 5 obrázků, soutěžící si je musel zapamatovat a pak je ve své šedesátisekundové 'řeči' použít. Každý soutěžící měl jiný obrázky (např. autobus, Tori Spelling, baletka, peníze, boty... některý obrázky jsem ani nevěděla, co to bylo)

2. kolo: na obrazovce běžely slova nebo slovní spojení a vždycky když to slovo soutěžící použil, tak se objevilo další. Čím víc, tím líp a navíc by se to mělo rýmovat a dávat smysl. Časově opět minuta.

3. kolo - finále: bez omezení, prostě ukaž co umíš. Tak jak to známe z filmu.

A vítěz byl odkud? Z Detroitu.

Musím teda přiznat, že jsem jim moc nerozuměla, ale atmosféra byla dobrá

Jo a Eminem se ani nepředvedl. To bylo docela zklamání. Vidět jsem ho viděla, ale akorát nahoře na galérce jako porotce.

Vítěz Fowl v akci
Fowl (vítěz) v akci

Porota (Eminem vpravo)

Pozn. Kdo neví a zajímá ho, proč se film jmenuje zrovna 8 Míle tady je vysvětlení:
Silnice na sever od Detroitu (nemá to jenom Detroit, ale i jiný města) jsou označený mílema. Teda silnice kolmý (od západu k východu nebo naopak). Takže třeba když jedete po dálnici směrem na Detroit a je tam cedule 11 Mile, znamená to, že ještě 11 mílí do centra. Já třeba bydlím mezi 16 a 17 mílí. Některý silnice mají jiný název (třeba 16 míle je Big Beaver) a některý jsou zkrátka třeba 13 Mile. Byla jsem tady z toho ze začátku docela zmatená, ale je to dobrej systém.

Zpět k Eminemovi. 8 míle je teda část Detroitu, kde se film odehrává. No a když se tady řekne 8 míle, tak všichni ví, že to je ta špatná (černošská - nejsem rasista, ale tak to je) část města. A vůbec tam nejezdit. Pro jistotu ani na benzínce nezastavovat. Je to jakási dělící čára mezi dobrým (na sever) a špatným (na jih) Detroitem.  

A od filmu se pak odvíjí i název této soutěže.
 


Komentáře

1 Mari Mari | 5. září 2010 v 12:24 | Reagovat

8-) zajímavé :-)

2 bubáček bubáček | 7. září 2010 v 17:15 | Reagovat

V Brně je 8 míle na Cejlu. To vím pozitivně.

3 Mari Mari | 7. září 2010 v 19:36 | Reagovat

:-D  :-D

4 Lů | 8. září 2010 v 0:35 | Reagovat

[2]: Dost dobrý :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama