Návštěva televize

9. května 2010 v 3:29 | Lů
Včera jsem se byla podívat u Karen v práci - ve studiu televizních novin. Byla jsem ve studiu zrovna, když z něho vysílali polední zprávy. Bohužel mi nedovolili jít před kameru .


Nejdřív jsem se podívala do kanceláří, kde se zprávy připravují. Jedna velká místnost se spoustou stolů a lidí u počítačů. Když se vysílaly ty polední zprávy, tak jsem na první část byla v místnosti s režisérkou, producentkou, panem upravujícím zvuk a záběry kamer a ještě pár lidí s důležitýma funkcema tam bylo. Paní režisérka se teda nezastavila a do mikrofonu pořád něco hlásila - bylo to trošku zakódovaný, takže jsem neměla tušení o čem mluví. Ale dávala prý všem pokyny (od toho tam asi režisérka je, že?) kdy spustit určitou reportáž, kdy přepnout kameru atd.
No a na druhou polovinu zpráv jsem šla přímo do studia a z boku jsem to sledovala. Po skončení zpráv Karen natáčela nějaký video na net a pak šot pro večerní zprávy. Ještě jsme se stavily za paní, která dávala dohromady její reportáž. Karen dělala dopoledne rozhovor s jednou paní, měla k tomu nějaký video a pak jsem s ní byla v audio budce, kde ještě k tomu něco namluvila. Napsala scénář a předala to všechno té paní, která jí to podle toho dá dohromady.
Taky jsme se zastavily v místnosti, kde jsou reportéři počasí a jeden z nich mi vykládal, že se zná osobně s českou rosničkou Petrou Volákovou. Jak je ten svět malej...

Nahrála jsem pár fotek. Co je třeba tady zajímavýho na zprávach je to, že komentátoři nemusí sedět celou dobu za stolem. Na jedné fotce je tam vidět, že začínali tak, že Karen seděla, ale první záběr byl na jejího kolegu, který stojí opodál. Něco odvykládala a pak se k ní přidal. Stejně tak ti, co hlásí počasí. Začínají/končí u stolku s ostatníma. Jako třeba někdo mluví o počasí a stojí před tou zelenou stěnou, v záběru je on a výhled na týden (z kterýho diváci vidí jen půlku, protože druhou cloní). On pak ze záběru odejde (takže už vidíme, jak bude po zbytek týdne), ale pořád mluví o těch stupních a přesune se ke stolu k ostatním. Tam si všichni ještě chvilku vykládají. Většinou je to něco vtipnýho. A zrovna teď v ten pátek s náma byla v televizi i malá, tak ji tam na poslední asi půl minutu vzali v rámci toho, že je v neděli Den matek.

Na videu se natáčí příspěvek na internet.
 


Komentáře

1 Audrey ♥ Audrey ♥ | Web | 9. května 2010 v 3:31 | Reagovat

Závidím :)

2 pomposity pomposity | Web | 18. ledna 2012 v 20:03 | Reagovat

Super zážitek!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama