Duben 2010

Televize u nás doma

28. dubna 2010 v 14:42 | Lů
Pro ty, kdo to neví: Moje americká mamka Karen pracuje v televizi. Hlásí zprávy plus je investigativní reportérka. Součástí práce jsou i živé vstupy a včera měla několik takových přímo z naší (teda ze sousedovic) zahrady.

Bylo to dost dobrý, protože jsem ji viděla v té zahradě a zároveň v televizi . Mezi jednotlivými vstupy jsem se podívala do přenosovýho vozu a pan kameraman/editor mi vysvětlil, jak to všechno funguje. Zajímavé, jedno auto se spoustou obrazovek, dlouhý kábel a anténa a člověk je živě na vašich obrazovkách.

Přidala jsem dvě fotky (Různé). A na příští pátek mám domluvenou návštěvu v televizi, takže to uvidím všechno zevnitř


Japonská restaurace a AuPair meeting

27. dubna 2010 v 4:22 | Lů
Dneska jsem byla s rodinou na večeři v japonské restauraci. Restaurace to ale nebyla jen tak ledajaká, připravují tam jídlo přímo před lidima. Takže jsem měla kameru v ruce a natáčela. Vytvořila jsem video, který je sice trošku delší, ale myslím si, že stojí za to.

Minulý pátek jsem se zúčastnila prvního AuPair meetingu. Tyto bývají každý měsíc, ale minulý měsíc jsem propásla čokoládové odpoledne, protože jsem byla na Floridě. Tento meeting byl u jedné rodiny, která tak přivítala jejich novou AuPair až z Japonska. Od té rodiny to bylo moc pěkný, no ale já bych asi zas až takovou radost neměla, kdyby hned druhý den po mém příjezdu bylo kolem nejen asi 15 AuPairek, ale spousta rodinných příslušníků a sousedů. Řekla bych, že tam bylo takových 40-50 lidí. Přidala jsem jednu fotku - než jsme odešly, tak se nás posledních pár, co tam zůstalo vyfotilo. Třetí zleva je naše koordinátorka.

Jinak to vypadá, že snad už i sem přišlo jaro.

Mám nějaký slabý připojení k internetu, takže mi to video nejde nahrát. Ale zkusím to zítra, teď už se mi chce spát. Tento týden mám náročnej - pondělí až čtvrtek 8:00 až 19:00!!!

Blíží se dva měsíce

19. dubna 2010 v 1:23 | Lů
V týdnu už to budou dva měsíce, co jsem tady. Utíká to docela rychle, hlavně proto, že mám pořád co dělat. V týdnu hlídám malou většinou od rána do večera. Občas dá teda docela zabrat. S rodinou nemám stále žádný problémy. Jsou hodní. Dokonce už i u vína došla řeč na to, že by byli rádi, kdybych zůstala i druhý rok. Ale to je ještě hodně daleko.

Dva výlety

6. dubna 2010 v 3:32 | Lů
O víkendu jsem byla na dvou menších výletech.
V sobotu (3.4.) jsem jela (řídila jsem ) s Katkou k jezeru St. Clair podívat se na Edsel and Eleanor Ford House. Edsel byl jediným synem Henryho Forda. Vykládali nám o jejich životě a podívali jsme se, kde bydleli. Hodně velký dům to byl, že by se tam člověk i ztratil. Pokud si dobře vzpomínám, tak nějakých 60 místností. Pak jsme se taky trošku prošly po jejich 'zahradě' a podívaly se k jezeru. Bohužel byla trošku zima, takže jsme nemohly zůstat moc dlouho.

A v neděli (4.4.) jsme ještě s Lauren jely do centra Detroitu, kde je Belle Isle - park na ostrůvku (největší ostrovní park v US městě). Byla tam pěkná zimní zahrada s různými druhy rostlin, zajímavý kytičky, palmy, kaktusy.... všechno možný. Tak jsme se tam prošly, podívaly se na molo a byly tak mezi Kanadou a USA. Nic moc zajímavýho tam jinak nebylo, ale v létě to bude dobrý místo na piknik.

Do složky Detroit jsem přidala fotky z těchto výletů.