Everglades

16. března 2010 v 2:10 | Lů
11.3. byl nejlepší den. Jela jsem na výlet. Byl to celodenní výlet do Everglades (bažiny) s průvodcem a zastávkou na oběd.
Nejdříve nás průvodce zavezl k těm bažinám, tam jsme po skupinkách nasedli na air boats (létající čluny?) a jelo se (nebo letělo?). Seděla jsem úplně vepředu, sama, takže jsem měla nejlepší výhled.

Jen co jsme vypluli přilítlo na příď té lodi asi 10 pelikánů, nejdřív to byla sranda, ale za pár minut už ani ne. Tak jsem dostala na starost mávat tam provazem, aby odletěli. Náš hlavní průvodce (na člunech byli jiní) nám pak řekl, že ti, co řídí čluny schválně zamávají rybou, když se lidi nedívají a přilákají tak ty pelikány. Pak jsem je teda odehnala tím provazem a jelo se. Nejdřív pomalu takovýma uličkama mezi mangrovníkama, a zrychloval a zrychloval. To byla teda jízda. Chvilkama jsem se docela bála, jak tam kličkoval. No ale co se nestalo. Na jednom místě byla napadená hromada listí a on na ni samozřejmě najel a zasekli jsme se. Vůbec se to nehlo. Tak zavolal jinej člun a nás pět pasažérů tam přelezlo. Na tom člunu už ale 4 lidi byli a z bezpečnostních důvodů má být na jednom člunu max. 6 lidí. Tak nás tam bylo 9 a čekali jsme uprostřed močálu na záchranu (a v dálce vykukovala hlava aligátora). Fakt sranda. Náš řidič se od tam pak nějak dostal a zase pro nás přijel, asi za 10 minut. Dokončili jsme jízdu s ním a jel ještě o něco rychleji.

Pak byl oběd i s naším průvodcem. Krabí hambáč jsem si dala. A po obědě jsme jeli na výlet velkou lodí už po moři a byl to výlet mezi 10 000 ostrovů. Bylo jich tam fakt hodně. A když jsme pluli, tak jsme měli to štěstí dvakrát vidět delfíny . Pak následovalo malé muzeum o tom, jak to kdysi vypadalo v amerických domácnostech a obchodech. Po cestě k aligátoří říčce jsme se taky podívali na nejmenší poštu v USA (řekla bych, že možná i na světě). Úplně na závěr nás náš milý pan průvodce vzal k jinému pánovi, který chová aligátory, jako domácí mazlíčky. Lidi tam můžou přijet a za 5 dolarů se s jedním vyfotit. Tak jsem udělala.

Náš pan průvodce byl moc sympatický a celou cestu nám vyprávěl různý zajímavosti a historky a ukazoval fotky. Například jsem se dozvěděla rozdíl mezi krokodýlem a aligátorem. Krokodýli žijí ve slané vodě a aligátoři ve sladké. To jsem třeba já nevěděla
 


Komentáře

1 Mari Mari | 16. března 2010 v 12:52 | Reagovat

Lů tak fotky i články jsou super, sem si početla a fotky teda musím říct, že to tam muselo být fakt bomba, hlavně ty pelikáni na té loďce :-D kdybych tam byla já tak bych na těch fotkách vypadala takto O_O O_O  :-D

2 Lů | 17. března 2010 v 1:38 | Reagovat

[1]: :-D
No, já jsem tak O_O vypadala. Akorát na fotkách se snažím tvářit přirozeně (nebo nepřirozeně? :-) )

3 Mari Mari | 17. března 2010 v 14:54 | Reagovat

[2]: :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama