Březen 2010

Americká vs. Britská angličtina

31. března 2010 v 15:57 | Lů
Napadlo mě, že bych o rozdílech mezi americkou a britskou angličtinou měla napsat co nejdřív. Protože čím dýl tady jsem, tím víc zapomínám, jaká britská angličitna byla. Americkýho rodilýho mluvčího poznáte od britskýho na první poslech. Jiný přízvuk, jiná výslovnost, jiná slova.


Koncert Taylor Swift - video

29. března 2010 v 14:00 | Lů |  Videa

Koncert Taylor Swift

29. března 2010 v 2:13 | Lů
Včera (27. 3.) jsem byla s rodinou na koncertě Taylor Swift - americká country-popová zpěvačka. Abych řekla pravdu, tak jsem od ní před tím neslyšela žádnou písničku. Ale v pátek jsem si pár poslechla a líbily se mně, tak jsem přijala pozvání na koncert.


Jak se řídí v Michiganu

25. března 2010 v 2:03 | Lů
V řízení už jsem si jistější a mám za sebou 2 samostatný jízdy. Je to jednoduchý hlavně proto, že se nemusím zaobírat řazením . Dokonce i zaparkovat už umím. Člověk si tady ovšem musí zvyknout na nějaké odlišnosti. Snad si vzpomenu na všechny.

Měsíc v USA

22. března 2010 v 14:50 | Lů
Utíká to, utíká a jsem tady měsíc. Asi to hlavně uteklo kvůli tomu, že jsem nebyla na jednom místě. Vlastně už jsem byla ve čtyřech státech (New Jersey, New York, Florida, Michigan). 46 mám před sebou


Air Boat a Delfíni

18. března 2010 v 0:53 | Lů |  Videa
Pro zajímavost přidávám dvě krátký videa, co jsem vytvořila z mých záznamů.
1) Výlet na létajícím člunu. Z toho videa to takovej zážitek není. Já jsem se občas fakt bála. Rychlost až 40 mil za hodinu.

2) Pár delfínů, který se mně podařilo natočit.

Posun času

17. března 2010 v 1:42 | Lů
Taky jste si mysleli, že se čas posouvá po celým světě ve stejnou dobu?
Omyl. Američani jsou opravdu ve všem napřed. Čas jsme posouvali o víkendu 13. - 14.3.
Takže až do příštího víkendu (kdy se podle mých informací posouvá čas v ČR) je rozdíl 5 hodin.

Everglades

16. března 2010 v 2:10 | Lů
11.3. byl nejlepší den. Jela jsem na výlet. Byl to celodenní výlet do Everglades (bažiny) s průvodcem a zastávkou na oběd.
Nejdříve nás průvodce zavezl k těm bažinám, tam jsme po skupinkách nasedli na air boats (létající čluny?) a jelo se (nebo letělo?). Seděla jsem úplně vepředu, sama, takže jsem měla nejlepší výhled.

Jak bylo na Floridě

16. března 2010 v 1:49 | Lů
Floridu jsem si teda užila a určitě si mám co pamatovat. Ale popořádku.
Počasí docela vyšlo. Bylo to tak půl na půl, na pláži opalovat se jsme byli třikrát, dva dny bylo teplo, ale zatažený, tak to jsem byla jeden den na výletě v centru Naples s rodinou a jeden den na celodenním organizovaným výletě (viz článek Everglades). V pátek si pamatuju, že byl pořádnej liják a my jsme v něm jeli kamsi se podívat. Stěrače nestíhaly a moc jsem toho neviděla. Ale pokus dobrej....

Týden na Floridě

5. března 2010 v 2:45 | Lů
Zítra ráno letíme na týden na Floridu (zpátky příští neděli), takže dálší zprávy budou až se vrátíme.

Zprávy z 'domova'

3. března 2010 v 22:22 | Lů
Konečně mám připojení k internetu. Snažili jsme se a snažili až nakonec museli přijít lidi od internetové společnosti a zapojit to
K rodině jsem se teda dostala podle plánů v neděli ráno. Čekali na mě celý natěšení na letišti a hned jsme jeli domů.

Nemam internet

1. března 2010 v 22:50 | Lů
Vsem, kteri cekaji na dalsi zpravy se omlouvam, ale nemam zatim pripojeni na internet na svym laptopu. Snazime se to vyresit a snad se jeste dneska nebo zitra podari. Dulezite je, ze k rodine jsem vcera dopoledne dorazila a zatim se zdaji byt fakt super. Hned jak se pripojim, tak podam zpravu o tom, jak to tady vypada a vubec, co se zatim udalo. pa